Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
12.07.2021
Orman Yol Ağımız Genişliyor

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından orman yolları yapım, bakım, onarım ve yenileme çalışmaları devam ediyor.
 
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü, ormanları hastalık ve zararlarından korumak, yangınları söndürmek, ormanların yetiştirmek ve bakımını yapmak, orman içinde yaşayan köylerin yol ihtiyacını karşılamak amacıyla orman yol ağını her geçen gün genişletiyor.
 
Altıntaş Orman İşletme Müdürlüğü Ören Orman İşletme Şefliği 2021 yılı yeni yol programında bulunan 622 Kod Nolu Sığırcık Dere - Kazmacıbaşı Tepe B Tipi Tali Orman yolu yapım çalışmaları bu çerçevede hızla sürüyor.
 
Toplam yol uzunluğu 4+690 Km olan ve 3+600 Km’ si açılmış olan yolun yapım çalışmaları Bölge Müdürü Hasan Keskin ile Bölge Müdür Yardımcısı Halil Karademir tarafından kontrol edildi. Arazi programında Altıntaş Orman İşletme Müdürü Mevlüt Polat, Ören Orman İşletme Şefi Murat Yıldırım, Aslanapa Orman İşletme Şefi Recep Özçulcu ve yüklenici firma sorumlusu da yer aldı.
 
Orman içerisinde ulaşımı sağlayan B tipi “Tali Orman Yolu” yapımında dikkat edilmesi gereken hususların üzerinde durulduğu incelemelerde, tespit edilen eksikler hakkında Bölge Müdürü Hasan Keskin tarafından gerekli talimatlar verildi.

Yazdır