Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
02.08.2021
Orman Yangını Şehitlerimiz, Yeşil Vatan Sevdanız Unutulmaz…

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü Gediz Orman İşletme Müdürlüğü Yeşilçay Şefliği sınırlarında 16.08.1994 tarihinde çıkan orman yangınında hayatını kaybeden; orman yangını şehidi Orhan Yılmaz’ın kabri ziyaret edildi.
 
Kütahya Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin tarafından gerçekleştirilen kabir ziyaretinde Gediz Orman İşletme Müdürü Mustafa Merih Aydın, Gediz Orman İşletme Müdürlüğü Şefleri ve Orman Muhafaza Memurları da yer aldı.
 
Orman yangınlarında cansiperane bir şekilde çalışarak yangını söndürmeye çalışan orman işçilerinden biri idi Orhan Yılmaz.1994 yılında çıkan orman yangınında ardında 27 yaşında bir eş ve 4 çocuk bırakarak hayata veda etti.
 
Orman Yangını şehidi olan Orhan Yılmaz’ın kabri Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yeniden yaptırıldı. Orhan Yılmaz’ın hatırasının yaşatılması için yaptırılan çeşme’nin de yeniden düzenleneceğini belirten Bölge Müdürü Hasan Keskin, “Ormanların korunması noktasında her zaman hazır vaziyette bekleyen ve yeri geldiğinde tehlikeli şartlarda görev yapan, orman yangınlarında büyük mücadele veren orman işçilerimiz Teşkilatımızın değerlileri. Orhan Yılmaz’da bunlardan biri idi. Kendisini unutmadık. Ormanlarımızı korumak için canını veren tüm orman şehitlerimize rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.
 
 

Yazdır