Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
03.08.2021
Orman Yangınları Toplantısı

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünde Kütahya Vali Vekili Aydın Börü başkanlığında orman yangınları konusunda toplantı düzenlendi.
 
Toplantıda; orman yangınları konusunda Kütahya İl genelinde çıkabilecek orman yangınlarına karşı alınan ve alınacak olan yeni tedbirler  hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
 
Gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakabilme sorumluluğu kapsamında mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcak havanın yaşandığı şu günlerde orman varlığının korunmasının öneminin vurgulandığı toplantı, Kütahya Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin’in makamında gerçekleştirildi.
 
Toplantıya; Kütahya Vali Vekili Aydın Börü, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, Asayiş Şube Müdürü Jandarma Albay Kamil Çelik ve 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Tamer Yiğit yer aldı.
 
Bölge Müdürü Hasan Keskin, kurum olarak yangın sezonu için tüm tedbirleri aldıklarını, orman yangınlarıyla mücadelede diğer kurumların desteğinin kendileri için büyük önem taşıdığını ve olası bir yangında her türlü iş birliğine hazır olduklarını belirtti. Bölge Müdürü Hasan Keskin; özellikle havaların ısınmasıyla yangın riskinin arttığı yaz mevsiminde, orman varlığına sahip İlimizdeki olası orman yangınlarının önlenmesi için anız yakımı başta olmak üzere orman yangınlarına sebep olabilecek hususlara dikkat edilmesini istedi. Toplantıda ayrıca orman yangınlarının  ya da olası bir dumanın dahi 112 ve 177 numaralı ihbar hatlarına bildirilmesi hususunda vatandaşlara büyük görevler düştüğünü, zaman kaybetmeden haber alınmasının yangınları önlemede büyük önem arz ettiği belirtildi.

Yazdır