Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
09.08.2021
Kütahya AK Parti Milletvekili Ahmet Tan; Yangın Gözetleme Kulesinde…

Kütahya AK Parti Milletvekili Ahmet Tan Yangın Gözetleme Kulelerinde incelemelerde bulundu ve Kütahya Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin’den çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
 
Yangın Gözetleme Kulesi ziyaretinde; Milletvekili Ahmet Tan’a; Öz Orman İş Sendikası Kütahya Bölge Başkanı Zekeriya Şahin, AK Parti Kütahya İl Başkan Yardımcıları Yılmaz Kocatürk ve Ahmet Erdoğmuş, AK Parti Kütahya Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Levent Sarıkaya’da eşlik etti.
 
Kızılsivri ve Doğankaya Yangın Gözetleme Kulelerinde yapılan incelemelerde Kütahya Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin; Milletvekili Tan’a çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Kütahya’da 33 yangın gözetleme kulesinden 24 saat ormanların izlendiğini belirten Keskin; canımızın, ormanlarımızın, yarınlarımızın yanmaması için vatandaşlardan da dikkat ve destek beklediklerini dile getirdi.
 
Bölge Müdürü Hasan Keskin; orman yangınlarına hassas olan bu dönemde vatandaşlardan maksimum derecede duyarlılık istediklerini belirti. Keskin; orman yangınları  ormanlarımız için  hala  en  büyük  tehdit  olmayı  sürdürmekte.  Son  zamanlarda  yaşadığımız küresel ısınma da yaz  aylarında  çok  yüksek  sıcaklıkların  görünmesine sebep olmakta. Bizler 7-24 görev başında yangınları en kısa sürede tespit etmek için çalışmaktayız. Zamanında müdahale ve yangının çıktığı bölgeye yangın büyümeden ulaşabilmek bizler için çok önemli. Bu yüzden yangın gözetleme kulelerimiz göz bebeğimiz.  Personelimiz görev başında, pür dikkat inceleme ve sürekli kontrol halindeler. Emekleri için kendilerine teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum” dedi.
 
Milletvekili Tan ise incelemeler esnasında gözetleme kulesinde görevli personel ile görüştü ve bu zorlu görevde kendilerine kolaylıklar diledi.
 
Orman Yangın Gözetleme kulesi ziyaretinde Kütahya Orman İşletme Müdürü Ali Rıza Erdem ile Geyikalanı Orman İşletme Şefi Timuçin Özdemir’de yer aldı.

Yazdır