Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
27.08.2021
Emet Ormanlarında İnceleme

Kütahya Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, Emet Orman İşletme Müdürlüğü Çavdarhisar ve Avdan Orman İşletme Şefliklerinde incelemelerde bulundu. Karaçam tabi tensil sahaları, gençlik bakımı ve sıklık bakımı bölmelerinde yapılan çalışmaları yerinde gören Bölge Müdürü Hasan Keskin; İşletme Müdürü Mustafa Ertekin ve Orman İşletme Şeflerinden yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
 
Yaşlı ormanları gençleştirmek için yapılan tabi tensil çalışmaları sonrası sahaya gelen yeni fidanların mutluluk verici olduğunu belirten Bölge Müdürü Hasan Keskin; emeklerinin karşılığını aldıklarını, ormanların kendini yenilemesi ve gençleşmesi için yoğun şekilde çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti. Ormanlarımızı planlı müdahalelerle iyileştirebilmek ve ağaçların bireysel yaşamlarını en iyi şekilde sürdürebilmesi için gereken ortam sağlayabilmek için elimizden geleni yapıyoruz diyen Bölge Müdürü Keskin; aynı zamanda meşcere kuruluşunu, büyüme ve gelişmesini işletme amacına en uygun yolda düzenlemek için de itina ettiklerini belirtti.
 
Gelişme çağları itibariyle gençlik çağında yapılmakta olan gençlik bakımı ile sıklık çağında yapılmakta olan sıklık bakımı çalışmalarını da inceleyen Bölge Müdürü Keskin, dikkat edilmesi gerekli hususlar hakkında talimatlar vererek, programların gerçekleştirilmesi için sarf ettikleri çaba için kendilerine teşekkür ederek, kolaylıklar diledi.
 
Bölge Müdürü Hasan Keskin’e arazi programında Kütahya Orman Bölge Müdür Yardımcıları Mustafa Arpacı ve Halil Karademir eşlik etti.
 
  

Yazdır