Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
07.08.2020
“Sağlık İçin, Hepimiz İçin” Denetledik

İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda, Kütahya Valisi Ali Çelik’in koordinasyonunda Kütahya’da “Sağlık İçin, Hepimiz İçin" sloganıyla kapsamlı Covid-19 denetimleri yapılıyor.
 
"Sağlık İçin, Hepimiz İçin" sloganıyla Covid-19 tedbirlerine yönelik gerçekleştirilen denetimler Kütahya’da da mesire yerleri, pazar yerleri, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar, kuaför, berber, güzellik salonları, ticari taksiler, taksi durakları ile tüm yaşam alanlarında devam ediyor.
 
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü de denetimler kapsamında Mesire alanlarında Covid-19 tedbirleri hakkında bilgilendirmeler yaparak, vatandaşları maske, fiziki mesafe ve temizlik konularında uyardı.  
 
Covid-19 tedbirlerine yönelik gerçekleştirilen denetimlere Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, Kütahya Orman İşletme Müdürü Ali Rıza Erdem ve Orman Muhafaza Memurları  katıldı.
 
Bölge Müdürü Hasan Keskin; Çamlıca Tabiat Parkı, Kent Ormanı ve Enne Tabiat Parkında yapılan denetimlerin vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılandığını belirtti. Keskin; “Özellikle yaz aylarını yaşadığımız şu günlerde piknik alanları da vatandaşların uğrak yeri oldu. Tabiat parkları içinde yer alan tesisler kalabalıklaştı. O yüzden gerekli tedbirlerin alınması, daha duyarlı olunması bizler için son derece önemli. Vatandaşlarımızdan bu zorlu günlerde 3 kuralı uygulamada azami gayret göstermelerini istiyoruz. Maske, mesafe ve el temizliği. Vatandaşların kişisel tedbirlerini almaları da bu salgının bertaraf edilmesinde büyük önem arz etmekte. Hepimiz elimizden gelenin en iyisini yapalım, kurallara uyalım ve bu salgından bir an önce kurtulalım” şeklinde konuştu.

Yazdır