Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
16.10.2020
Orman Yollarımızın Ömrünü Sanat Yapıları İle Uzatıyoruz

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen ormancılık çalışmalarının eksizsiz ve zamanında yerine getirilebilmesi için orman yolları büyük önem taşımakta. Özellikle orman ürünlerinin bulunduğu yerden en kısa zamanda taşınması, piyasaya ulaştırılması ve aynı zamanda orman yangınlarına rahatlıkla ulaşılabilmesi ve zamanında müdahale edilebilmesi açısından da orman yollarının önemi büyük. Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından bu önem nedeni ile yeni orman yolları açılırken aynı zamanda yolların bakımları yapılarak sanat yapıları ile de yolların ömrü daha uzun hale getiriliyor.
 
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü Altıntaş Orman İşletme Müdürlüğü Gelinkaya Orman Şefliği tarafından 4+100 km’lik yolda yapılan yapılan sanat yapısı çalışmaları tamamlandı. 122 kod nolu yolda yürütülen sanat yapısı çalışmaları 1 adet 1x1 kutu menfez  ve 19 adet 80’ lik büz kullanılarak tamamlandı.  Gelinkaya Orman İşletme Şefi Aslıhan Kalın Yıldırım; orman yolları yatırım faaliyetleri çerçevesinde çalışmaların başarılı bir şekilde tamamlandığını ve 2021 yılında yapılacak üst yapı çalışmaları ile de ormanlara ulaşımın kolaylaştırılmasını amaçladıklarını dile getirdi.
 
Orman yollarında kullanılan her türlü sanat yapısının planlama çalışmalarının çok iyi yapılması gerektiğini belirten Kütahya Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin; orman yollarının kesintisiz şekilde kullanılabilmesi ve yağmur-kar sularının zararlı etkilerinden korunması için sanat yapılarına büyük önem verdiklerini tüm Orman İşletme Müdürlüklerinde bu yönde çalışmaların yürütüldüğünü söyledi ve emeği geçen tüm personele kolaylıklar diledi.
 
 
 
 

Yazdır