Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
19.04.2021
Emet’te 10 Bin Fidan Daha Yeşil Bir Gelecek İçin Dağıtıldı…

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü vatandaşlara orman sevgisi ve doğa bilinci kazandırmak amacıyla her yıl ücretsiz  fidan dağıtıyor.
 
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Emet Orman İşletme Müdürlüğü tarafından da 3 ayrı noktada vatandaşlara yönelik olarak fidan dağıtımı gerçekleştirildi.
 
Daha yeşil bir çevre ve gelecek amacı ile Emet, Çavdarhisar ve Hisarcık’ta yapılan etkinliklerle 4 bin badem, 3 bin ceviz ve 3 bin kestane olmak üzere toplam 10 bin fidan bedelsiz olarak dağıtıldı.
 
Emet’te hükümet konağı önünde yapılan fidan dağıtımına Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, İlçe Jandarma Komutanı Neşet Öztürk ve İlçe Emniyet Müdür Vekili İsmail Aşıkovalı katıldı.
 
Orman İşletme Müdür Vekili Mustafa Ertekin, Covid-19 tedbirlerine uyularak yapılan fidan dağıtımlarının vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandığını, amaçlarının 7’den 70’e tüm vatandaşlara ağaç ve orman sevgisi aşılamak olduğunu ve fidan dikmeyi tüm vatandaşlara özendirerek, geleceğe nefes olmak istediklerini dile getirdi.
 
Dağıtımı yapılan fidanlar memnuniyetle karşılanırken, fidanlarını alan vatandaşlar Emet Orman İşletme Müdürlüğü personeline teşekkür ettiler.
 

Yazdır