Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
23.04.2021
Çocuklara Verilen En Güzel Armağan...

Bağımsızlığımızın ve milli irademizin sembolü olan ve Mustafa Kemal Atatürk tarafından Milletimizin geleceği olan çocuklara armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta kutlanıyor.
 
Çocukların coşku ile kutladığı, şiirler okuduğu, şarkılar söylediği bu anlamlı gün Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü Altıntaş Orman İşletme Müdürlüğü tarafından fidan dikimi yapılarak kutlandı.
 
Çocuğa verilen değerin gerçek bir sembolü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Altıntaş Anaokulu öğrencileri tarafından sevinçle kutlanırken, karaçam ve sedir fidanları toprakla buluşturuldu. 23 Nisan coşkusu orman ve ağaç sevgisi ile birleşti ve öğrenciler kocaman kalpleri minik elleri ile fidanlara hayat verdi.
 
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri dikim etkinliğinde; “Ülkemizin gelişip yükselmesi nasıl çocukların iyi şekilde yetiştirilmesiyle sağlanabilecekse, yarınların teminatı olan çocuklarımızla birlikte, doğanın güzelleşmesine katkı sağlamakta geleceğimize nefes olacak. Doğayı, ormanı, ağacı, hayvanı, hayatı seven yarınlar yetişmesine öncülük edecek” şeklinde konuştular.
 
Fidan dikim etkinliğine; Altıntaş İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Güven, Altıntaş Anaokulu öğretmenleri,  Altıntaş Orman İşletme Müdür Yardımcısı Çağrı Sarı, Orman İşletme Şefleri Şerif Çam ve Sevim Taş ile öğrenciler katıldı.
 
Tüm dünya çocuklarının özgür, bağımsız ve eşit olduklarının ilanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

Yazdır