Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
27.04.2021
“1 İyilik 1 Fidan” Kampanyası Çerçevesinde 10 Bin Fidan Toprakla Buluştu

Bütün canlıların nefes kaynağı olan ormanları koruyup, geliştirerek geleceğe daha yeşil bir dünya bırakmak için yapılan ağaçlandırma çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.
 
Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan "1 İyilik 1 Fidan Kampanyası" kapsamında Türkiye Diyanet Vakfı Kütahya Şubesi ve Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü iş birliği ile “Türkiye Diyanet Vakfı Kütahya Şubesi Hatıra Ormanı” oluşturuldu.
 
Vatanımızın her köşesinin iyilikle yeşermesi için Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan "1 İyilik 1 Fidan Kampanyası" çerçevesinde 5 Ha. alanda oluşturulan Hatıra Ormanına ehrami karaçam, sedir ve karaçam olmak üzere 10 bin adet fidan dikildi.  Vatandaşlarının bağışlarının karşılığında dikilen fidanlar; yarınların tabiat sevgisiyle yetişmesine katkı sağlamak ve iyiliği yaşatmak için toprakla buluştu.
 
Kütahya İli Çavdarhisar İlçesi Avdan Orman İşletme Şefliği Bölgesinde oluşturulan fidan dikim etkinliğine, Kütahya Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Çavdarhisar Belediye Başkanı Halil Başer, İlçe Müftüleri, TDV İl ve İlçe temsilcileri ile TDV Gönüllüleri katıldı.
 

Yazdır