Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
30.04.2021
Sağlıklı Nesiller İçin Sağlıklı Çevre…

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından geleceğimizi teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitim gördüğü okul bahçeleri ağaçlandırılıyor. Doğayla, ormanla iç içe ve duyarlı bir nesil yetiştirilmesinin yanı sıra daha temiz, daha yeşil bir çevre ve daha yaşanabilir ortamlar oluşturulması amacıyla yapılan ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor.
 
Kütahya Orman İşletme Müdürlüğü Yeşildağ Orman İşletme Şefliği tarafından İnköy Ortaokulu bahçesi yüz yüze eğitime gelen öğrenciler ve okul yönetiminin katılımı ile ağaçlandırıldı. Okul alanının yeşillenmesine katkı sağlamak amacı ile yapılan fidan dikim etkinliğinde 23 adet Batı Ladini, 3 adet Mavi Ladin ve 18 adet Ihlamur olmak üzere 44 adet  fidan toprakla buluştu. Dikilen her fidana öğrencilerin isimleri verildi.
 
İnköy Ortaokulu Müdürü Yıldırım Gürakan; öğrencilerin çevreye ve ağaca karşı duyarlılık kazanmaları için yapılan etkinlikte; fidanların temini ve fidan dikilecek yerlerin kazılması konusunda desteklerinden dolayı Kütahya Orman İşletme Müdürü Sayın Ali Rıza Erdem, Yeşildağ Orman İşletme Şefi Niyazi Hakan Dinkçi ve Etüt Proje Başmühendisi Osman Gökhan Soyak’a teşekkür etti.
 

Yazdır