Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
03.05.2021
Baharla Birlikte İlk Çimlenmeler…

Kütahya Orman İşletme Müdürlüğü Porsuk Orman İşletme Şefliğinde karaçam tabi tensil sahalarında ilk çimlenmeler başladı.
 
Kasım ayında toprak hazırlığı tamamlanıp, Mart ayında tohum takviyesi yapılan Porsuk Orman İşletme Şeflindeki 46 nolu bölmede 20.5 Ha’lık tabi tensil bölmesinde yapılan çalışmalar sonuç verdi ve ilk baharla birlikte ilk çimlenmeler başladı.
 
Tabi tensil sahasında Porsuk Orman İşletme Şefi Mehmet Harun Yapı ile incelemelerde bulunan Kütahya Orman İşletme Müdürü Ali Rıza Erdem ormanlarda yaptıkları gençleştirme çalışmalarının devam ettiğini belirterek;” 2020 yılında Porsuk Orman İşletme Şefliğimiz 46 nolu bölme de yaptığımız tabi tensil çalışmaları ile hektar başına ortalama 3 kilogram karaçam tohumu takviyesi yapıldı. Sahamızda yapılan çalışmalar baharla birlikte meyvesini verdi ve bu da emek veren bizlerin yüzünü güldürdü. Yaptığımız çalışmalar ile ormanlarımızın sürekliliğini sağlayarak, yaşlı ormanlarımızı gençleştiriyoruz. Ve böylelikle de yarınlara sağlıklı ormanları en iyi şekilde taşıyoruz” şeklinde konuştu.
 

Yazdır