Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
27.05.2021
Verimliliği Etkileyen En Önemli Etken; Eğitim…

Orman Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Eğitim ve Araştırma Daire Başkanlığı tarafından organize edilen ve Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen Sözleşmeli Orman Mühendisi ve Orman Muhafaza Memurlarına yönelik hizmet içi eğitim programı Emet Termal Otel’de 24 Mayıs 2021 tarihinde başladı.  
 
Kütahya Bölge Müdürlüğüne bağlı Orman İşletme Müdürlüklerinde teşkilatımıza yeni katılan sözleşmeli Orman Mühendisleri ve Orman Muhafaza Memurlarına yönelik olarak düzenlenen eğitimlere 53 Orman Muhafaza Memuru ve 47 Orman İşletme Şefi olmak üzere toplam 100 kişi katıldı.
 
Orman Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Eğitim ve Araştırma Daire Başkanı Mehmet Koç ve Orman Genel Müdürlüğü Basın Müşaviri Mümin Döngez’in de katılım sağladığı eğitimler 4 gün teorik ve 2 gün uygulamalı olarak arazide gerçekleştirilecek ve 29 Mayıs Cumartesi günü sona erecek.
 
Eğitim; Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Kütahya Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin’in yaptığı açılış konuşmalarıyla başladı. Bölge Müdürü Hasan Keskin;  katılımcılara verilen bilgilerin yararlı olması temennisinde bulunarak, kendilerine meslek hayatları süresince başarılar diledi.
 
Orman Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Eğitim ve Araştırma Daire Başkanı Mehmet Koç’ta mesleki başarıda eğitimin önemine değindiği konuşmasında; verilen bilgilerin tüm katılımcılar için kazanç olduğunu belirterek, eğitimin verimli geçmesi temennisi ile kendilerine başarılar diledi.
 
Düzenlenen eğitimlerde; Orman İdaresi ve Planlama konularında Orman Genel Müdürlüğü Başmühendislerinden Salih Zeki Toker ve Kemal Can, Silvikültür ve Gençleştirme konularında Silvikültür Daire Başkanlığı Gençleştirme Şube Müdürü Serdar Özkan, İşletme ve Pazarlama konularında Eskişehir İşletme ve Pazarlama Şube Müdürü Ramazan Yöntem, Orman Zararlıları ile Mücadele ve Koruma konularında Orman Zararlıları ile Mücadele Daire Başkanlığı Koruma Şube Müdürü Kamuran Birinci, Mühendis Selahattin Yıldırım ve İzmir Orman Bölge Müdürlüğü Orman Zararlıları İle Mücadele Şube Müdürü Ozan Cevizli katılımcılara sunular eşliğinde bilgiler veriliyor.
 
Yapılan eğitimlerde; Orman Yangınları İle Mücadele konularında ise Antalya Orman Bölge Müdürlüğü Mühendislerinden Tolga Yılmaz, Odun Dışı ve Hizmetler konularında Odun Dışı ve Hizmetler Daire Başkanlığı Mühendislerinden Başar Bakır ve Benan Turan, Orköy konularında ise Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü Orköy Şube Müdürü  Mefkure Güler tarafından bilgilendirmeler yapılıyor. Uygulamalı eğitimlerde ise yapılacak iş ve işlemler katılımcılara detaylı olarak aktarılıyor.
 
Eğitim çalışmaları; Covid 19 tedbirleri kapsamında olabildiğince açık alanda olmak üzere maske kullanılarak ve sosyal mesafe sınırlarına dikkat etmek suretiyle gerçekleştiriliyor.

Yazdır