Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
03.06.2021
Meteoroloji Bölge ve İl Müdürü’nün Bölge Müdürlüğümüz Ziyareti

Meteoroloji Eskişehir 3. Bölge Müdürü Serkan Tepe ve Meteoroloji Kütahya İl Müdürü Çağlar Özkan; Kütahya Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin’e nezaket ziyaretinde bulundular.
 
Kütahya Orman Bölge Müdürü makamında karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan ziyarette; Meteoroloji Bölge Müdürlüğünün faaliyetleri, hava tahmin raporları, meteorolojik tahmin ve mobil uygulamalar konuları görüşüldü.
 
Meteorolojik koşullar ve parametrelerin orman yangınlarının oluşumu, şiddeti ve süresi üzerinde çok önemli bir rol oynadığını belirten Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin; çıkan orman yangınlarının her safhasında (yangın tahmininde, yangın başlangıcında, yangın sırasında, söndürme çalışmalarında ve yangın sonrasında) meteorolojik verilerin devamlı olarak izlenmesi ve değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Vatandaşlarında Haziran ayına girdiğimiz bu süreçte orman yangınlarına karşı daha duyarlı ve dikkatli olmaları gerektiğinin altını çizen Bölge Müdürü Keskin; en ufak bir duman görüldüğünde; Alo 177 ya da Alo 112 ‘den kendilerine ulaşılmasını istedi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bölge Müdürü Hasan Keskin;  Meteoroloji Eskişehir 3. Bölge Müdürü Serkan Tepe ve Kütahya İl Müdürü Çağlar Özkan’a yapmış oldukları nazik ziyaretleri için teşekkür etti.
 

Yazdır