Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
04.06.2021
Yeşil Bir Dünya, Temiz Bir Çevre İçin Hep Birlikte…

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeni ile Kütahya Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürü İbrahim Çatladan tarafından Kümaş Manyezit Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Koçağa Türeoğlu ziyaret edildi.
 
Ziyarette; Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü İzin ve İrtifak Şube Müdürü Savaş Serdar Ateş, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Mehmet Palancı ile Çed Yönetimi ve Denetimi Şube Müdürü Turgut Badak, Kütahya Orman İşletme Müdürü Ali Rıza Erdem ile Kümaş Manyezit Sanayi A.Ş. Maden Sahaları Yönetimi Grup Müdürü Tuğba Özyiğit'te yer aldı.
 
Ormanların, doğanın ve çevrenin gelecek nesillere devredilmesi gereken bir emanet olduğu bilinci ile faaliyetlerini sürdüren; nitelikli manyezit cevher sektörünün dünyada en büyük maden işletmecisi olan aynı zamanda refrakter sektörünün Türkiye pazar lideri konumundaki Kümaş Manyezit A.Ş’ne yapılan ziyarette; Kümaş’ın faaliyetleri hakkında sunum gerçekleştirildi.
 
Sunumun ardından madencilik faaliyetleri sırasında; çevre ve ormanlık alanların korunması, madencilik sonrası sahaların rehabilite edilerek doğaya yeniden kazandırılması konularında gösterdikleri kurumsal hassasiyet ve çalışmalarında dolayı Kütahya Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin tarafından; Kümaş Manyezit Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Koçağa Türeoğlu’na teşekkür belgesi takdim edildi.
 
Dünya Çevre Günü kapsamında yapılan ziyarette doğa ve çevreye duyarlı madencilik faaliyetlerinin yapılmasının önemine değinildi ve ancak sürdürülebilir madencilik faaliyetleri ile; gelecek nesillere çevresel değerlerin korunduğu, yaşanabilir bir dünya bırakılabileceği mesajı verildi.

Yazdır