Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
10.06.2021
Ormanlarımızın Silvikültürel İhtiyaçlarını Karşılıyoruz

Kütahya Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, Simav Orman İşletme Müdürlüğü ormanları bakım sahalarında yapılan çalışmaları inceledi.
 
Aksaz Orman İşletme Şefliği 165 ve 228 nolu karaçam bakım bölmesi ile 142 nolu karaçam ilk aralama bölmesinde yapılan çalışmaları inceleyen Bölge Müdürü Hasan Keskin;  ilk aralama ve sıklık bakım sahalarından çıkarılacak emvallerle alakalı bilgiler verdi ve maden direk ile tel direk üretimine özen gösterilmesini talimatladı.
 
Kiçir Orman İşletme Şefliği 112 nolu karaçam-kızılçam karışık sıklık bakım sahası ile 6 numaralı meşcereye alt bakım sahasını da gezen Bölge Müdürü Keskin; piyasanın isteklerine göre standardizasyona da dikkat ederek kesilen ağaçlardan en yüksek verimliliğin nasıl alınacağı konularında bilgiler verdi.
 
Son olarak Alasöğüt Orman İşletme Şefliği 6 nolu rehabilitasyon bölmesi kontrol edildi ve geri kalmış fertlerin sahadan çıkarılarak, sağlıklı fertlerin korunması ve gelişiminin sağlanması  konusu üzerinde duruldu.
 
Standartlara uygunluk, verimliliği artırmak için yapılması gerekenler, kaliteli üretim, ürün zayiatlarının en aza indirilmesi konularında fikir alışverişinin de yapıldığı arazi programına Bölge Müdürü Hasan Keskin, Simav Orman İşletme Müdürü Osman Aksoy, Aksaz Orman İşletme Şefi Semih Güçlü, Kiçir Orman İşletme Şefi Diğdem Sevinç katıldı.

Yazdır