Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
14.07.2021
Maden Sahası Rehabilitasyon Çalışmaları Denetlendi

Maden sahalarının rehabilitasyonu, doğanın yaşanır hale yeniden gelmesi ve verimli-işlevsel hale yeniden getirilmesi açısından büyük önem taşıyor.
 
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünce yapılan maden sahası rehabilitasyon çalışmaları ile madencilik faaliyetleri sonrası kapanan maden alanları doğaya geri kazandırılıyor ve toprak tekrar orman  örtüsüne kavuşturularak, verimli hale getiriliyor.
 
Maden sahalarında yapılan rehabilitasyon çalışmaları ise denetim ve kontrol mekanizmasının sağlıklı bir şekilde işletilmesi ile mümkün. Gediz Orman İşletme Müdürlüğü Gediz Orman İşletme Şefliği tarafından maden firması tarafından yapılan rehabilitasyon çalışmaları denetlendi. Gediz Orman İşletme Şefi Osman Mozka tarafından yapılan denetleme; Orman Mühendisi İsa Kolay, firma yetkilileri ve Gediz Toplu Koruma Ekibinin katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Denetlemede; Maden firması tarafından verilen rehabilitasyon projesi çerçevesinde yapılan çalışmalar kontrol edildi ve proje kapsamında yapılması gerekenler üzerinde duruldu.
 

Yazdır