Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
02.05.2019
Emet Ormanlarında İnceleme

Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü sorumluluk sahasında bulunan alanları inceleyip çalışmalar hakkında Kütahya Orman Bölge Müdürü Adnan Kayım’dan bilgiler aldı. 

Değirmisaz Köyü’nde uzun süre kömür madeni olarak işletilen, 1990-1994 yıllarında dikilen fıstık çamı, ceviz, badem ve kiraz fidanlarıyla oluşturulan ormanları gezen Vali Dr. Ömer Toraman daha sonra Emet Orman İşletme Müdürlüğü Değirmisaz İşletme Şefliği Fıstıkçamı Özel Ağaçlandırma Sahası’na giderek faaliyetler hakkında bilgiler aldı. 

Vali Dr. Ömer Toraman, ziyaretlerine Kütahya'nın Emet ilçesine bağlı Eğrigöz Köyü’nde bulunan doğa harikası İki Taş Kanyonu, Emet D Tipi Şehir Ormanı ile Eğrigöz Dağı İşletme Şefliği Sarı Alan mevkiinde yer alan biyolojik çeşitlilik koruma altına alınan karaçam ağaçları incelemeleriyle devam etti.

Gençleştirme çalışmalarında başarılı sonuç elde edilen karaçam sahalarını gezen Vali Dr. Ömer Toraman, meşcere bakım kesimi yapan Umutlu Köyü Kooperatif üyelerini de ziyaret edip, çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Daha sonra
Tetik İşletme Şefliği ile Hisarcık Orman Fidanlığında da incelemelerde bulunan Toraman  Tetik İşletme Şefliği yangın işçileri ve Güldüren Köyü Kooperatif üyeleriyle sohbet edip, bilgiler aldı.
 
Ziyaretlerde Vali Dr. Ömer Toraman’a; Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Orman Bölge Müdürü Adnan Kayım, Emet Orman İşletme Müdürü Mustafa Karagöz ve Orman İşletme Müdürlüğü personeli eşlik etti.
 

Yazdır