Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
27.05.2019
2019 Yılı Yangına Hazırlık ve Değerlendirme Toplantısı

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü 2019 Yılı Orman Yangınlarına Hazırlık ve Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

 
Kütahya Orman Bölge Müdürü Adnan Kayım başkanlığındaki toplantıya Orman Bölge Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Teknik Elemanlar ile 6 İşletme Müdürü, Müdür Yardımcıları, İşletme Şefleri ve İşletme Saymanlarından olmak üzere 52 personel katılım sağladı.
 
Bölge Müdürü Adnan Kayım toplantıda yaptığı konuşmada; Çıkan orman yangınlarının büyük bir bölümünün ihmalden kaynaklandığını aktararak, vatandaşların bilinçlenmesi gerektiğinin altını çizdi. Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünce yapılan orman yangınlarına hazırlık çalışmaları hakkında da bilgiler veren Kayım; tüm personelin ciddi bir şekilde bu mücadeleye yardımcı olması ve omuz vermesi gerektiğini belirterek, kazasız ve yangınsız bir sezon temennisi ile sözlerini noktaladı.
 
Toplantıda, 2019 yılı Orman Yangını hazırlıkları ile 2018 yılı ve öncesi karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri değerlendirildi.
 
Yangın ihbarının gelişinden alanın soğutularak yangının söndürülmesine kadar geçen süreçteki yapılması gereken organizasyon ve mücadele çalışmaları hakkında karşılıklı fikir alış verişi yapılarak tüm personelin katılımı sağlanan toplantı verimli geçti.
 

Yazdır