Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
30.05.2019
Yangın Savaşçılarımızın İş Başı Eğitimleri

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yangın sezonu çalışmaları çerçevesinde yangınla mücadele eden ekiplere yönelik olarak eğitimler tamamlandı.
 
Orman yangınlarının önlenmesi ve söndürülmesine yönelik her türlü hazırlığı yapan ve orman yangınlarına müdahale etmek noktasında her türlü tedbiri alan Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından; işbaşı ve bilgi yenileme eğitimleri Domaniç, Emet, Gediz, Kütahya, Simav ve Tavşanlı İşletme Müdürlüklerinin katılımıyla 61 Teknik Eleman, 55 Orman Muhafaza Memuru ve 244 Yangında görevli işçi ve diğer personel olmak üzere 360 personelin katılımı ile yapıldı.
 
Eğitim; Bölge Müdür Yardımcısı Yaşar Yaman Sağlam, OYM Şube Müdürü A. Yavuz Helvacı, OYM Şube Mühendisi A. Başar Kavcin, Mak. İk. Şube Mühendisi Gökhan Sezgin, Elektronik Haberleşme ve Telsiz Atölye Şefliği Teknik Elemanları Özkan Türker ve Mustafa Ayarslan tarafından verildi
 
Orman Yangınları Genel Bilgiler ve Müdahale Yöntemleri, KKD Malzemeleri ve Kullanımı, Yangın Organizasyonu, Haberleşme ve Telsiz, Arazöz ve Pompa Kullanımı, İleri Sürüş Teknikleri, Temel İş Güvenliği konularında verilen eğitim yapılan uygulama ile devam etti.
 
Daha sonra KKD ve diğer malzeme kontrolleri yapılarak, hortum serme tatbikatları gerçekleştirildi.
 
Yapılan yangın eğitim tatbikatı sonrasında tüm ekipler dağılırken, sezonun hayırlı olması dileklerinde bulunuldu.

Yazdır