Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
17.06.2019
TORSEB Buluşmasında Kütahya Yöresinin Zengin Kültürü Göz Doldurdu

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü Ankara’da Orman Genel Müdürlüğü yerleşkesinde bu yıl ilk kez düzenlenen TORSEB (Türkiye Ormancılık Sektörü Buluşması) Fuarına katılarak Kütahya ilini temsil etti.
 
12-16 Haziran 2019 tarihinde Orman Genel Müdürlüğü yerleşkesinde gerçekleştirilen Ormancılık Sektörü (TORSEB) buluşmasına Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli, Bakan Yardımcıları, Milletvekilleri, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı kuruluşların Genel Müdürleri, Bürokratlar, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, Ormancılık Sektörünün temsilcileri, Bölge Müdürlükleri, kurum personeli ve çok sayıda basın mensubu katıldı.
 
Ormanlar ve ormancılık sektörünün geliştirilmesi amacıyla düzenlenen fuarda Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü de hazırladığı stand ile yerini aldı. Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından tanıtımı yapılan yöresel ürünler ile el sanatları fuara katılanlar tarafından ilgi gördü. Özellikle eski gediz evleri, çiniler, madenler, yöresel kıyafetli bebekler, yöresel lezzetler ve sanatçılarımızın yaptığı eserler fuarda farkındalık yarattı. Kütahya yöresine has ürünlerin sergilendiği stantta; misafirlerimize Tavşanlı leblebisi ikram edildi. 12-16 Haziran 2019 tarihleri arasında düzenlenen buluşmada;  katılımcı ile vatandaşlara Kütahya yöresinde üretilen tarhanalar hediye edildi.
 
2 bin 400 metrekare kapalı alan ve yaklaşık 5 bin metrekare açık alanda yapılan etkinliğe Tarım ve Orman Bakanlığı başta olmak üzere 28 Orman Bölge Müdürlüğü, 12 Ormancılık Araştırma Müdürlüğü, sektör içerisinden 5 sivil toplum kuruluşu ve 35 firma stantlarıyla katılım sağladı.
 

Yazdır