Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
31.10.2019
DPÜ Öğrencilerine Uygulamalı Yangın Eğitimi

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Dumlupınar Üniversitesi Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programındaki öğrencilere uygulamalı eğitim verildi.

 

Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Ali Telli tarafından yürütülen “Orman Yangınları” dersi için Germiyan Yerleşkesinde düzenlenen eğitim, Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli Orman Mühendisi A. Başar Kavcin tarafından verildi. Orman yangınlarıyla mücadelede kullanılan 1 İlk Müdahale Aracı, 1 Arazöz ve 1 Su İkmal Aracı  ile verilen eğitime 50 öğrenci katılım sağladı.

 

Eğitimde araçların teknik özellikleri, kapasiteleri, kullanım alanları, kullanılan ekipmanlar hakkında bilgiler verildi. Su ve köpük uygulaması yapıldı. Katılım sağlayan öğrencilere orman yangınlarıyla mücadelede kullanılan araçların her türlü arazi şartlarındaki fiziki kabiliyetleri uygulamalı olarak gösterildi.

 

Etkinliğin sonunda eğitim veren Orman Mühendisi A. Başar Kavcin’e Kütahya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Erdem tarafından “Teşekkür Belgesi” takdim edildi. Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Erdem’e, Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Ali Telli ve Orman Mühendisi A.Başar Kavcin tarafından beraber yazmış oldukları ”Orman Yangınları” ve “Yangın Kriminoloji Bilgisi”  kitapları takdim edildi.​


Yazdır