Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
01.11.2019
Domaniç Ormanlarında “Masadan Doğaya’ Yürüyüşü

Sağlıklı beslenme ve hayat tarzını teşvik etme, yaşamın her alanında ve her yerinde fiziksel aktiviteye katılımı artırmak için Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Masadan Doğaya” projesi kapsamında Domaniç Dağları’nda doğa yürüyüşü düzenlendi.

Doğa yürüyüşü ile şehrin gürültüsünden uzak doğa ile iç içe spor yapmanın mutluluğu yaşanırken, Hemit Dede’den başlayan parkur; Kaşalıç Mevki, Alibey Çeşmesi, Pazaralanı, Topuk Yayla Tabiat Parkı’nda devam etti ve Kocayayla Mevkiinde  sona erdi.

 

Yürüyüşe katılan Kütahya Valisi Ömer Toraman, gazetecilere yaptığı açıklamada, Domaniç Dağları'nın orman yapısının özellikle sonbahar yürüyüşleri için çok güzel ortam sunduğunu söyledi.

 

“Sağlık İçin Hareket” sloganıyla düzenlenen yürüyüş programına; Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, Domaniç Kaymakamı Mesut Ozan Yılmaz, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çekiç, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, Kütahya Orman Bölge Müdürü Hasan Keskin, Kütahya İl Sağlık Müdürü İsmail Zehir, STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri ile sporcular ve öğrenciler katıldı.​


Yazdır